Nasi wykładowcy

Uwaga

Rozkład i godziny wykładów mogą ulec zmianie.

Jerzy Zięba
Wykład autorski
“Jak żyć zdrowo, długo i szczęśliwie?” (wspólny wykład z dr Rafałem Baronem)
Jerzy Zięba od ponad 25-stu lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom. Jest dyplomowanym hipnoterapeutą klinicznym w Australii i USA. Publikuje artykuły w prasie, prowadzi wykłady dotyczące prostych i skutecznych metod leczenia i zapobiegania chorobom bez stosowania środków sztucznie syntetyzowanych. Jest tłumaczem książki „Cholesterol – naukowe kłamstwo”, której autorem jest dr Uffe Ravnskov. Jerzy Zięba całym sercem oddany jest Fundacji Polacy dla Polaków. Fundacja została stworzona w celu sfinansowania zakupu leków opartych na marihuanie leczniczej w pierwszej kolejności dla dzieci z lekooporną padaczką oraz dla chorych na nowotwór mózgu. Aby wesprzeć Fundację kliknij tutaj

Dr Rafał Baron
“Wstęp do suplementacji – podstawowe zasady oraz substancje”
“Jak żyć zdrowo, długo i szczęśliwie?” (wspólny wykład z Jerzym Ziębą)
Rafał Baron – lekarz, po studiach w Strasbourgu; formalnie specjalista medycyny tropikalnej i medycyny podróży; asystent szpitala w Selestat (Francja). Wykładowca na kierunku naturoterapia GWSP (detoksykacja, suplementacja, profilaktyka i promocja zdrowia). Publicysta czasopism Harmonia i LNE. Pasjonat teatru tańca, dyplomowany w zakresie terapii ruchem i tańcem. Inicjator i współtwórca projektu “Bateria życia”, adresowanego do osób poszukujących skutecznych metod profilaktyki i regeneracji.

Dr Grażyna Pajunen
“Czy można odbudować stawy i skórę w naturalny sposób?”
Utrata mobilności stawów i idący za tym dyskomfort są bardzo częstymi problemami. Według amerykańskich statystyk co trzecia dorosła osoba ma problem ze stawami. Najczęstszą dolegliwością jest ból kolana, następnie ból barku i bioder, ale ból stawów może wpływać na dowolną część ciała, od kostek i stóp po barki i dłonie. Z wiekiem problemy układu kostno-stawowego nasilają się. Aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, musimy wiedzieć, jak działają stawy. Większość ludzi, w tym lekarze, nie wierzy, że dieta i odpowiednie suplementy mają tak głęboki wpływ na twoje stawy, skórę i tkanki łączne, pomimo nagromadzonych badań. Istnieje olbrzymia przepaść między ogromną złożonością ludzkiego organizmu a szczątkowymi danymi, na których lekarze obecnie opierają decyzje diagnostyczne i terapeutyczne. Większość ludzi zamiast podążać za liczbami lub faktami, decyduje się na to, co autorytatywne i znane.
Podczas prezentacji dokonam przeglądu najczęstszych metod zalecanych przez lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, aby poradzić sobie z bólem stawów.  Większość z tych metod usuwa symptomy, a nie szuka przyczyn dla których następuje degeneracja. stawów i tkanki łącznej. Dlaczego nie być pro-aktywnym, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Dowiedzieć się jak zapobiegać a nie czekać, aż pojawią się symptomy.  Jeżeli już pojawią się objawy, należy zastanowić się nad przyczyną i ja zniwelować, i nie koncentrować się na usuwaniu symptomów. Przyjdź i posłuchaj jaka jest przyczyna, ze nasze stawy się degenerują i jak możemy temu zapobiec albo nawet je odbudować.

Dr Halina Stec M.D.
“Jakie są przyczyny chorób autoimmunologicznych?”
Dr Halina Stec jest absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie i ma 40-to letni staż pracy klinicznej. W Polsce praktykowała Medycynę Ogólną a po ukończeniu specjalizacji pracowała jako okulista w ZOZ oraz w gabinecie prywatnym. W Stanach Zjednoczonych odbyła staże w szpitalach z Medycyny Rodzinnej oraz z Anastezjologii i uzyskała prawo wykonywania zawodu lekarza. Nieustanne doształcanie w medycynie doprowadziły ją do „odkrycia” Medycyny Funkcjonalnej. Obecnie dr Stec prowadzi praktykę prywatną w stanie Nowy Jork w Yonkers i na Greenpoincie. Dodatkowo kilka lat temu założyła gabinet w Stamford w stanie Connecticut,  aby mieć możliwość zlecania specjalistycznycch badań laboratoryjnych, gdyż w stanie Nowy Jork jest to niemozliwe – TEST, DON’T GUESS! “.
Dr Stec ma doświadczenie w leczeniu i przedłużaniu życia tym, którzy cierpią z powodu bolesnych przewlekłych stanów zwyrodnieniowych i procesów autoimmunologicznych, bez toksycznych leków.
https://vitaehealthcarecenter.com

Dr Jolanta Libura MD, PhD
“Rola odżywiania i zmiany nawyków w prewencji i terapii otyłości oraz innych chorób cywilizacyjnych”
Jolanta Libura, MD, PhD. Lekarz Specjalista Chorób Wewnętrznych i Medycyny Żywnościowej (program leczenia otyłości). Ukończyła studia lekarskie w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat w dziedzinie molekularnych podstaw nowotworzenia raka sutka przeprowadzila w ramach Podyplomowego Studium Medycyny Molekularnej przy Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Dalsze kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe zdobywala podczas staży lekarskich i podoktoranckich min. na Uniwersytecie w Bazylei w Szwajcarii, Instytucie Genetyki Raka na Uniwersytecie Kolumbia w Nowym Jorku, USA. W Nowym Jorku ukończyla też rezydenturę z Chorób Wewnętrznych. Obok Chorób Wewnętrznych interesuje się wpływem genetyki człowieka na predyspozycje do schorzeń cywilizacyjnych a także możliwość prewencji i wspierania terapii tych schorzeń – dietą i stylem życia. Stąd druga pasja i specjalizacja – Medycyna Żywieniowa i Funkcjonalna.

Gabinety:

158 Noble Street, Greenpoint 11222 NY
6514 Beach Front Rd, Arverne, NY 11692

[email protected]; telefon 718 200 1503

Dr Wojciech Rachtan DVM
“Dlaczego zaczynamy chorować i dlaczego nasz organizm nie wraca do zdrowia mimo wprowadzenia zdrowego trybu życia?”

 

Grzegorz Śleziak – Biały Saibaba
1. “Jak samodzielnie zrobić najzdrowszy ocet na świecie?”
2. “
Lecznicza głodówka. Jak pozbyć się przewlekłych chorób?”
3. ” Moje życie wśród Amiszów

Niezwykły człowiek, z pasją i chęcią niesienia pomocy drugiej osobie.
Producent najwyższej jakości certyfikowanych, ekologicznych BIO produktów: między innymi octów balsamicznych, kapusty kiszonej, miodów pitnych, które dzięki specyficznemu procesowi produkcji uzyskują niesamowite właściwości zdrowotne (produkty są naprawdę unikatowe, trudno jest znaleźć na świecie tak dobre ich odpowiedniki). Hodowca hiszpańskich byków, “szczęśliwych” kur i indyków. Propagator leczniczych głodówek. Zafascynowany Amiszami i ich życiem.

Maryla Radziszewski LMT, CPT
“Odkryj wewnętrzną moc uzdrawiania – terapia czaszkowo-krzyżowa”

Maryla jest certyfikowanym trenerem personalnym od 2008 roku. Studiowała terapię masażu w Newington. Uzyskała certyfikat (NCBTMB), licencjonowana w Connecticut jako terapeuta masażu od 2010 r. Była na wydziale CCMT, asystowała i uczyła się masażu sportowego i ortopedycznego. Maryla cały czas ćwiczy różne rodzaje terapii (masaż mięśni twarzy, masaż sportowy, Kinesio Tape, Laser Touch, terapię czaszkowo-krzyżową).
Latem 2016 roku Maryla wzięła udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio w Brazylii. Początkowo pracowała z gimnastyczkami podczas finałowych zawodów, a następnie udała się do wioski olimpijskiej, aby pracować z szerszą grupą olimpijczyków. Prowadzi gabinet w East Haddam, CT.
www.morefitct.com

Joanna Wojtowicz
“Jak wykorzystać zdrowotne właściwości “chwastów” zza płotu?”

Joanna kiedy była dzieckiem, obserwowała jak dziadkowie robią własne maści i maceraty czy nalewki ze świeżych ziół (do tej pory pamięta ich zapachy). Sezonowe owoce i warzywa z ich ogrodu pojawiały się nie tylko na stole ale były też używane w domowym spa np. jako maseczki. Na początku Joanna skuszona pięknymi opakowaniami produktów dała sie wciągnąć w świat innych kosmetyków niż naturalne a z czasem potrzebowała coraz to nowych produktów do naprawy uszkodzeń spowodowanych przez poprzednie. Dopiero jedno z dzieci Joanny, z alergią „przypomniało jej” jakie cuda potrafi czynić natura. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać i jak z tego korzystać. Joanna, mieszkająca na stałe w Illinois opowie o tym jak wykorzystać lecznicze właściwości rosnących w Usa “chwastów”.
www.joincosmetic.com

Elżbieta Kaflik
“Piąty element niezbędny do życia. Kontakt z ziemią i jak to wpływa na Twoje zdrowie?”
Przyjdź i naucz się:
Co to jest piąty element zdrowia – element równie ważny, ale często pomijany.    

O energii życiowej potrzebnej ludziom i zwierzętom.
Dlaczego jest on potrzebny do zdrowej wymiany komórek. 
Jest on najlepszym, darmowym lekiem tuż pod Twoimi stopami.
Co dzieje sie w Twoim domu, że jesteś chory i jak łatwo możesz wrócić do dobrego zdrowia
.

Jak straciliśmy połączenie ze źródłem naszego dobrego samopoczucia.
Korzyści z uziemienia.

Regina Słabiak
“Wahadełko – w jaki sposób może pomóc zdrowiu?”
Podczas wykładu będzie można dowiedzieć się czym jest wahadełko i jak działa i co należy wykonać aby zaczęło prawidłowo pracować dla nas. Z czego jest wykonane i jakie są rodzaje? Do czego można je wykorzystać (jak można sprawdzać żywność, suplementy, zioła czy odpowiednie dawki jakie należy przyjmować)? Dowiemy się jak sprawdzić z czym mamy problem zdrowotny i przyczynę dolegliwości. Jak można sprawdzić czakry – centra energetyczne i przesyłać energie odpowiednim wahadełkiem. Jak wybrać dla siebie wahadełko? Jak je oczyścić i przechowywać? Jak odpowiednio zaprogramować? Jak się posługiwać wahadełkiem? Jak się posługiwać tablicami metrycznymi?

Marta Smiertelny
“Olejki eteryczne – domowa apteczka”
Marta jest niezależnym reprezentantem firmy Doterra – Wellness Advocate. Posiada certifikat Aromatouch Technique – metody nakładania olejków eterycznych poprzez masaż oraz Health Coach który zdobyła pod okiem Doktora Axe. Wróciła na studia, aby zdobyć Bachelors Degree i pogłębić swoją wiedzę w Health Promotion and Wellness.
Z zamiłowaniem dzieli się swoją wiedzą. Olejki eteryczne zmieniły jej życie oraz podejście do zdrowia. Z tego powodu dzieli się tymi cudownymi darami ziemi i tym czego się o nich nauczyla. Olejki eteryczne to naturalne ekstrakty roślinne, które nie tylko ładnie pachną ale od tysięcy lat używane są do zapobiegania oraz leczenia chorób i dolegliwości. W naturalny sposób wspierają nasze zdrowie oraz poprawiają samopoczucie eliminując stres towarzyszący w codziennym życiu. Każdy kto skosztował zdumiewającej mocy olejków eterycznych, ten docenia i wie jak niesamowity dar otrzymaliśmy od matki natury.
Dołącz do nas aby dowiedzieć się w jaki sposób wspierać umysł, ciało i ducha włączając olejki eteryczne w codzienny styl życia. Omówimy najczęściej spotykane schorzenia i problemy układów trawiennych i metabolizmu, systemu odpornościowego, oddechowego i mięśniowo-kostnego, ale też znajdziemy sposoby na radzenie sobie z napięciem, stresem i codziennymi emocjami za pomoca cudownych olejków eterycznych doTERRA!

Izabela Zięba
“Dom bez chemii czyli jak samodzielnie zrobić środki czystości z naturalnych składników?
W dzisiejszym świecie niektóre z najbardziej niebezpiecznych rzeczy wpływających na nasze zdrowie to rzeczy, na których działanie wystawiamy się każdego dnia. A niektóre z tych rzeczy mogą nie być tym, czego oczekujemy! W rzeczywistości możemy być całkowicie nieświadomi faktu, że produkty, których używamy w naszym domu, w naszym codziennym życiu mogą być przyczyną problemów zdrowotnych.
Nie wiesz od czego zacząć? Pokażemy ci jak łatwo jest samodzielnie wykonać produkty do sprzątania w domu używając do tego naturalnych składników: pastę do czyszczenia (soft scrub), spray do szyb, mydło do rak i wiele innych.
Szukasz zdrowszych opcji dla siebie i Twojej rodziny?
Zapraszamy na spotkanie.